arrow

Championt

#E-shop #Branding #Webdesign

hidden

Kontaktujte nás: helloidea@vizion.sk

Viac info

Výzva

Zadanie bolo jednoduché a zložité zároveň. Náš klient prichádza na trh s úplne novou značkou iontového nápoja, ktorý je určený pre aktívnych športovcov vo veku už od 6 rokov. Jediné čo mal klient v rukách, bola receptúra nápoja. To ostatné nechal na nás.

Našou úlohou tak bolo vytvorenie názvu nového iontového nápoja, tvorba loga a sloganu, tvorba celkovej vizuálnej identity, návrh obalového dizajnu a zároveň nastavenie marketingovej stratégie a marketingovej komunikácie.

Riešenie

Vytvorili sme úplne novú značku nápoja pre športovcov, ktorý je vhodný aj pre tých najmenších šampiónov. Už z názvu je jasné, že ide o nápoj, ktorý je určený pre tých, ktorý to so športom myslia naozaj vážne.

Názov Championt v sebe aj zároveň dáva zjavne najavo o aký druh nápoja sa jedná. Značku sme zosobnili maskatom zajaca, ktorého vieme použiť v komunikácii podľa cieľovej skupiny. 

Our solution

Vizuálna identita

Vizuálna identita

Návrh korporátnej identity

V rámci vizuálnej identity sme navrhli jednoduché zapamätateľné logo v spojení so sloganom značky Train with the best, ktorý ide ruka v ruke so samotným názvom Championt. Použili sme výrazné farby a fonty, ktoré sa dokonale hodia k športovým aktivitám a produktom.

Branding

Branding

Vytvorenie brandingu

Návrh korporátnej identity bol tvorený ako jeden z prvkov celkového brandingu. Brandingu značky Championt sme dali tvár maskota - zajaca, ktorý sa odráža aj v stanovenom tone of voice celkovej komunikácie značky a v snahe zachytiť príbeh a podstatu značky.

Marketingová statégia

Marketingová statégia

Tvroba stratégie

Pre značku Championt sme vytvorili kompletnú marketingovú stratégiu od samotného stanovenia cieľa, cez vytvorenie posolstva a key messagu, po určenie komunikačných kanálov, rozpočtov, spôsobu stanovenie merania úspešnosti a vyhodnotenia.

Eshop

Eshop

Tvorba e-shopu na mieru

Pre Championt sme navrhli vizuálne príťažlivý a funkčný e-shop s jednoduchým spôsobom administrácie, postavenom na vlastnej platforme - Vizion Shop.

Marketingové poradenstvo

Marketingové poradenstvo

Poradenstvo

Počas celej tvorby značky sme klientovi poskytovali profesionálny pohľad na jeho ďalšie kroky v procese uvádzania produktu na trh. Našim hlavným cieľom pri tvorbe tejto značky bolo, aby na tento produkt bol hrdý nielen klient ale aj my ako agentúra.

parallax
parallax
curve
bottle
bottle
bottle
bottle
bottle
bottle
prichut
prichut
prichut
prichut
prichut
prichut

Názov značky a logo

Značka CHAMPIONT bola pri tvorbe inšpirovaná samotným účelom produktu. Iontové nápoje sú určené pre aktívnych športovcov, najmä pre tých, ktorí svoj výkon nechcú nechať na náhodu a ich cieľom je zlepšovať sa z tréningu na tréning.

Pri tvorbe názvu sme mali viacero variánt no CHAMPIONT sa stal jednoducho našim šampiónom. Je z neho jasne pochopiteľné, že ide o nápoj pre šampiónov a zároveň, že ide o iontový nápoj. Názov je doplnený logom, ktoré stvárňuje zajac v dynamickom pohybe. Zajac je maskotom značky, pretože predstavuje rýchlosť, dynamiku, pružnosť.

parallax
parallax
Title
bottle
bottle
bottle
bottle
bottle
bottle
bottle
curve
prichut
prichut
prichut
prichut
prichut
prichut
prichut
championt web