arrow

Championt

#E-shop #Branding #Webdesign

hidden

Kontaktujte nás: helloidea@vizion.sk

Viac info

Výzva

Zadanie bolo jednoduché a zložité zároveň. Náš klient prichádza na trh s úplne novou značkou iontového nápoja, ktorý je určený pre aktívnych športovcov vo veku už od 6 rokov. Jediné čo mal klient v rukách, bola receptúra nápoja. To ostatné nechal na nás.

Našou úlohou tak bolo vytvorenie názvu nového iontového nápoja, tvorba loga a sloganu, tvorba celkovej vizuálnej identity, návrh obalového dizajnu a zároveň nastavenie marketingovej stratégie a marketingovej komunikácie.

Riešenie

Vytvorili sme úplne novú značku nápoja pre športovcov, ktorý je vhodný aj pre tých najmenších šampiónov. Už z názvu je jasné, že ide o nápoj, ktorý je určený pre tých, ktorý to so športom myslia naozaj vážne.

Názov Championt v sebe aj zároveň dáva zjavne najavo o aký druh nápoja ide. Značku sme zosobnili maskotom zajaca, ktorého vieme použiť v komunikácii podľa cieľovej skupiny. 

Our solution

Vizuálna identita

Vizuálna identita

Návrh korporátnej identity

V rámci vizuálnej identity sme navrhli jednoduché zapamätateľné logo v spojení so sloganom značky Train with the best, ktorý ide ruka v ruke so samotným názvom Championt. Použili sme výrazné farby a fonty, ktoré sa dokonale hodia k športovým aktivitám a produktom.

Branding

Branding

Vytvorenie brandingu

Návrh korporátnej identity bol tvorený ako jeden z prvkov celkového brandingu. Brandingu značky Championt sme dali tvár maskota - zajaca, ktorý sa odráža aj v stanovenom tone of voice celkovej komunikácie značky a v snahe zachytiť príbeh a podstatu značky.

Marketingová statégia

Marketingová statégia

Tvroba stratégie

Pre značku Championt sme vytvorili kompletnú marketingovú stratégiu od samotného stanovenia cieľa, cez vytvorenie posolstva a key messagu, po určenie komunikačných kanálov, rozpočtov, spôsobu stanovenie merania úspešnosti a vyhodnotenia.

E-shop

E-shop

Tvorba e-shopu na mieru

Pre Championt sme navrhli vizuálne príťažlivý a funkčný e-shop s jednoduchým spôsobom administrácie, postavenom na vlastnej platforme - Vizion Shop.

Marketingové poradenstvo

Marketingové poradenstvo

Poradenstvo

Počas celej tvorby značky sme klientovi poskytovali profesionálny pohľad na jeho ďalšie kroky v procese uvádzania produktu na trh. Našim hlavným cieľom pri tvorbe tejto značky bolo, aby na tento produkt bol hrdý nielen klient ale aj my ako agentúra.

-->

Názov značky a logo

Značka CHAMPIONT bola pri tvorbe inšpirovaná samotným účelom produktu. Iontové nápoje sú určené pre aktívnych športovcov, najmä pre tých, ktorí svoj výkon nechcú nechať na náhodu a ich cieľom je zlepšovať sa z tréningu na tréning.

Pri tvorbe názvu sme mali viacero variánt, no CHAMPIONT sa stal jednoducho našim šampiónom. Je z neho jasne pochopiteľné, že ide o nápoj pre šampiónov a zároveň, že ide o iontový nápoj. Názov je doplnený logom, ktoré stvárňuje zajac v dynamickom pohybe. Zajac je maskotom značky, pretože predstavuje rýchlosť, dynamiku, pružnosť.

-->
championt web